Prodejní výstava fotografií

Výstavy v galerii U Zlatého kohouta se ve dnech 1. — 26. 11. zhostí fotograf Martin Štekl, jehož snímky provedou světem a vtáhnou nejednoho návštěvníka.

Plzeňský rodák Martin Štekl se fotografování věnuje již přes půl století. Počátky jeho záliby sahají až do dětství, kdy zachytil různé situace, např. návštěvu pionýrského koncentračního tábora v Letinech, a aktivně vyhledával další fotografické příležitosti. Jeho životním vzorem je Josef Sudek se snímky zátiší, krajiny a města. Jde v jeho stopách a pořizuje fotografie podobných témat se zaměřením na detail napříč Českou republikou, ale neopomíjí ani svět za našimi státními hranicemi. Nově přidává i podmanivé portréty obyvatel Země.

Fotografie vnímá jako výtvarná díla, která často nemají formální obsah a působí pouze tvarem a barvou. Ty své zachycuje na analogový i digitální fotoaparát — konkrétně jde v prvním případě o Nikon FM2, v druhém o Canon Eos 6, Mark II a Nikon D800, Nikon D850. Neváhá sáhnout ani po moderních přístupech a zapojuje také dron DJI Mavic PRO 2. Optiku využívá v rozsahu ohnisek 20 mm až 400 mm. Vystavovaná díla jsou tištěna pigmentovou fotografickou tiskárnou na ušlechtilý fotografický papír nebo na plátno. Ten pravý umělecký dojem je tím ještě posílen. Bude umožněn také prodej fotografií. Pocity ze zajímavé výstavy v Praze si tak můžete zvěčnit i ve svých interiérech.

Expozice bude rozdělena do několika sekcí. Hlavní pozornost je upřena na minimalismus, ale setkáte se i s mnoha snímky zátiší, krajiny, lidí a měst. Každý návštěvník fotografické výstavy si tak najde “to svoje” a je rozhodně na co se těšit. Možnost poznat umělce Martina Štekla blíže máte také na jeho webových stránkách www.martinstekl.cz. Vstupné na výstavu je zdarma.